vector1

Objevte přes 70 milionů vektorových snímků bez autorských poplatků

Získejte vektorová pozadí, kliparty, ikony a ilustrace ve škálovatelném formátu EPS.

Co je to vektor?

Vektorová grafika jsou snímky, jejichž velikost lze měnit bez ztráty kvality, a ideálně se hodí pro tisk a zobrazování ve vysokém rozlišení.

Často kladené otázky k vektorům


Co je vektorový soubor?

Vektory jsou digitální snímky tvořené body a trasami. Na rozdíl od ostatních obrázkových formátů, které jsou tvořeny pixely, je možné vektory výrazně upravovat a měnit jejich velikost podle vašich potřeb bez ztráty kvality. Přečtěte si další informace o vektorových souborech


Jak se vektorové snímky otvírají a používají?

Vektorové soubory dokáže upravovat mnoho návrhářských programů. Standardem v oboru je Adobe Illustrator, ale může používat také software jako Adobe Photoshop, CorelDRAW a Inkscape. Přečtěte si další informace o otvírání a používání vektorových snímků.


Jaké jsou souborové formáty vektorů?

Vektory bývají ve 4 souborových formátech – .AI, .EPS, .SVG a .PDF. Vektorové soubory, které si zakoupíte ve službě Shutterstock jsou ve formátu .EPS, který můžete upravovat v programu Adobe Illustrator. Přečtěte si další informace o souborových formátech vektorových snímků.


Co je stock vektor?

Stejně jakostock fotografie jsou fotografie, které si může kdokoli licencovat pro tvůrčí použití bez nutnosti najmout si fotografa, stock vektory jsou ilustrace, které si lidé mohou licencovat, aniž by si museli najmout výtvarníka. Všechny stock vektory ve službě Shutterstock jsou bez autorských poplatků, takže je možné je po zakoupení licence použít vícekrát bez placení poplatku za každé použití.

Další informace o navrhování s využitím vektorů

shutterstock 1171350895

Jak vytvořím vektorový snímek ze skici?

Vektorový snímek z ručně kreslené skici vytvoříte snadno – stačí vám k tomu Adobe Illustrator. Podle jednoduchých kroků v tomto článku proměníte svá umělecká díla na škálovatelné vektorové soubory, které se snadno upravují.

shutterstock 1297566370-2 copy

Jak převedu soubor JPEG na vektorový soubor?

„Vektorizovat“ můžete i soubor JPEG, aby se snadněji upravoval. Tuto schopnost mají Adobe Illustrator i Adobe Photoshop. Podle kroků v tomto článku můžete svůj snímek proměnit na vektorový soubor.

Graphic

Jak vytvořím vektorové logo?

Vektory jsou obzvláště užitečné pro snímky, které budou existovat v různých velikostech, jako jsou loga, bannery a další marketingové materiály. Tento článek vám pomůže vytvořit vektorové logo pomocí pouhých 7 kroků.

Srpnové novinky

Naše spravované vektorové snímky pro srpen 2023 byly pečlivě vybrány tak, aby představily vizuální tvorbu, kterou budete s největší pravděpodobností hledat pro svůj příští projekt. Objevujte vektory na téma návratu do školy, podzimu a lidí.

Back to School (Vector)
Vektory na téma návratu do školy
Autumn Vector thumnail
Podzimní vektory
People-Thumbanail
Vektory lidí

Zaregistrujte se a každý týden získáte snímek nebo fotku zdarma

Friendly relaxed students standing in the library with their notes and smiling while enjoying their pleasant conversation

Bezplatný stock snímek týdne

autor True Touch Lifestyle

Isolated doodle books. Sketchy book stack, colorful notebook and dictionary. Kids library, read time. Pen and pencil, flat school, university education decent vector tool

Bezplatný stock vektor týdne

autor Net Vector