sunset

Objevujte miliony snímků bez autorských poplatků

Díky milionům snímků bez autorských poplatků v našem katalogu, ke kterým každý den přibývají další, ve službě Shutterstock určitě najdete dokonalý snímek nebo grafiku pro svůj příští projekt. Celá naše sbírka snímků je bez autorských poplatků, takže je můžete použít skoro kdekoli, aniž byste museli platit autorský poplatek za každé použití snímku.

Potřebujete poutavý snímek, který můžete opakovaně používat na různých platformách? Aby to bylo v souladu se zákonem, potřebujete snímek bez autorských poplatků. Shutterstock vám je nabízí. Díky tisícům přispěvatelů, kteří do naší knihovny pravidelně přidávají vysoce kvalitní vizuální materiály, je Shutterstock tím nejlepším místem, kde hledat fotografie, ilustrace, vektory a další prvky bez autorských poplatků. S více než 150 pečlivě vybranými stránkami kategorií a podkategorií snímků, které máte k dispozici, budou vaše kreativní možnosti v podstatě nekonečné.

Nejčastější dotazy ke snímkům bez autorských poplatků


Jaké jsou kategorie snímků?

Shutterstock vaše požadavky na snímky předvídá, a proto vám nabízíme stránky kategorií snímků. Každou stránku kategorie snímků si můžete představit jako muzeum vybraného vizuálního obsahu. Najdete tu fotografie, vektory a ilustrace, které se budou dokonale hodit pro váš příští kreativní projekt. Stránky kategorie snímků Shutterstock nabízí vše od tématu Umění až po Technologie a navíc všechno mezi nimi. Díky tomu můžete hledání snímku jednoduše upřesnit. Potřebujete aktuálně zajímavý snímek? Jděte na stránku kategorie snímků Redakční obsah. Najdete tam vysoce kvalitní snímky ze zpravodajství a nedávných událostí. Hledáte spíš něco nadčasového? Prohlédněte si sbírku snímků Retro. Stránky podkategorií jako Retro styly a Starožitnosti / sběratelské předměty nalezení ideálního snímku velmi usnadňují. Spousta stránek kategorií snímků zahrnuje také tipy k tomu, jak co nejlépe daný typ snímku začlenit na webovou stránku, platformy sociálních sítí a podobně.


Co jsou snímky bez autorských poplatků?

Pojem „bez autorských poplatků“ popisuje určité typy duševního vlastnictví, jako jsou například snímky, které může kdokoli používat bez obav z placení autorských poplatků. Co přesně jsou vlastně autorské poplatky? Pokud jde o materiály chráněné autorským právem, autorovi nebo vlastníkovi duševního vlastnictví musí být zaplaceny opakované platby nebo procenta ze zisku z takových materiálů. Tyto platby jsou označovány jako autorské poplatky. Pokud máte v plánu používat snímky na vaší webové stránce nebo v kanálech příspěvků na sociálních sítích, je důležité vybírat pouze snímky bez autorských poplatků. V opačném případě budete muset vlastníkovi duševního vlastnictví platit autorské poplatky. Nezaplacení autorských poplatků může vést k právním důsledkům za používání materiálů chráněných autorskými právy bez dovolení. Díky Shutterstocku se však takovými záležitostmi nemusíte vůbec trápit. Celý náš obsah je bez autorských poplatků. Shutterstock své přispěvatele spravedlivě odměňuje, abyste mohli používat vysoce kvalitní snímky bez autorských poplatků, jak potřebujete, po zaplacení jednoho poplatku.


Znamená „bez autorských poplatků“ a „bez autorských práv“ totéž?

Ne, „bez autorských poplatků“ a „bez autorských práv“ neznamená totéž. Existují určité zásadní rozdíly, kterých by si měli uživatelé být vědomi. Pokud jde o snímky bez autorských poplatků, musí uživatelé učinit prvotní platbu. Po této platbě mohou být snímky používány opakovaně, aniž by uživatel musel platit další nebo průběžné poplatky. Původní autor obsahu neboli poskytovatel licence si ponechá práva na snímek, zatímco osoba, která zaplatila původní poplatek, se stává držitelem licence. Na druhou stranu snímky bez autorských práv jsou součástí veřejné domény. To v zásadě znamená, že uživatel může snímek používat, jak se mu zachce. Uvedení autora nebo platba autorovi původního obsahu nejsou nutné. Za používání snímků bez autorských práv nehrozí žádné právní důsledky, protože neexistuje žádná osoba, která by si mohla nárokovat výhradní práva na daný snímek.


Kde mohu získat snímky bez autorských poplatků zdarma?

Shutterstock má několik sbírek bezplatných snímků bez autorských poplatků, které můžete používat. Odkazy na takové sbírky najdete v dolní části některých stránek kategorií snímků. Například na stránce Abstraktní najdete červený odkaz „Stáhněte si bezplatné snímky“. Fotografie, vektory a ilustrace ve vysokém rozlišení, které jsou v těchto bezplatných sbírkách zdarma k dispozici, nabízí malou ochutnávku našich kompletních sbírek. Pokud narazíte na snímek Shutterstocku, který se vám líbí, ale není součástí bezplatné sbírky, vyzkoušejte naši bezplatnou zkušební verzi. Přejděte na stránku Ceny a vyberte roční plán s 10 snímky za měsíc. Na pokladně zadejte kód nabídky PICK10FREE. Získáte první měsíc zdarma a budete si moct stáhnout libovolných deset snímků dle vašeho výběru.


Jak mohu najít vysoce kvalitní snímky pro své projekty?

Díky výkonnému vyhledávači Shutterstock je hledání vysoce kvalitních snímků pro vaše projekty snadnější než kdy dřív. Na panelu vyhledávání zadejte klíčová slova a projděte si obrovské množství výsledků, které obdržíte. Pokud jsou na vás miliony snímků příliš, můžete výsledky vyhledávání rychle a jednoduše zúžit pomocí možností filtrování. Požadovaný typ snímku (fotografie, vektor nebo ilustrace) můžete vybrat kliknutím na rozevírací nabídku vedle panelu vyhledávání, na kterém je zpočátku nápis „Všechny snímky“. Dále můžete vybrat orientaci snímku (na šířku nebo na výšku) a barvu, která by měla být na snímku nejvýraznější. Pokud hledáte záběr, na kterém budou lidé, klikněte na možnost filtrování „S lidmi“. Dále můžete výběrem z možností filtrování vybrat věk, etnikum, pohlaví nebo počet osob. Díky velkému počtu filtrů určitě během chvilky najdete dokonalý snímek pro váš projekt.

Procházet nejprodávanější snímky bez autorských poplatků