Instagram Profiles - Hero

Šablony profilových obrázků Instagramu

Vaše značka je všechno. Pomozte mu prosperovat na sociálních médiích pomocí jedné z přizpůsobitelných a krásně navržených šablon Instagram pfp společnosti Shutterstock.

How to make an Instagram pfp
Jak vytvořit Instagram pfp

Revolutionize social media with our Instagram pfp templates
Revolutionize social media with our Instagram pfp templates

Make the most of your designs and feel confident in your creative direction, with Shutterstock Predict. AI discovers which images work best for your goals. Creative insights explain why they work.
Krásná vizuální aktiva a kreativní inteligence

Prozkoumat další šablony

Tips and tricks for making eye-catching Instagram pfps

How to Make Your Business Pop: On Instagram

How to Make Your Business Pop: On Instagram

Learn how to take your business, brand, and online presence to the top on Instagram with a little help from Create's free templates.

Explainer Video: How to Create Instagram Posts People Click On

Explainer Video: How to Create Instagram Posts People Click On

Wondering how to go viral on Instagram? We cover it all—how to create a post, which assets you need, and how to maximize engagement.

9 Stunning Instagram Ad Examples

9 Ohromující příklady reklam na Instagramu

Vezměte si tipy a postřehy o tom, jak tito průmysloví giganti a up-and-comers vytěží ze svých reklam na Instagramu maximum.

25 Aesthetic Instagram Highlight Cover Ideas

25 Aesthetic Instagram Highlight Cover Ideas

For Instagram Highlight covers, aesthetic is everything! See what top brands are doing and learn how to create engaging Highlight covers.

Nejčastější dotazy týkající se Instagram pfps


Jak změním svůj obrázek profilu Instagramu?

Záchvat tentokrát, eh? Nová sezóna, nový ty? Rozumíme. Pokud jste připraveni osvěžit svůj digitální vzhled, jednoduše přejděte na stránku svého profilu Instagramu. Klepněte na Upravit profil a poté na Změnit profilový obrázek. Své mistrovské dílo můžete nahrát přímo na platformu a voila! Vítejte v další nejlepší verzi vás.


Jaká je správná velikost profilového obrázku Instagramu?

Instagram pfps jsou jen tak velké, což znamená... o to větší důvod, abyste se ujistili, že vyniknete! Správná velikost Instagram pfp je 360 x 360 px. V případě, že potřebujete změnit velikost oblíbeného snímku, žádný problém! Jednoduše použijte nástroj Vytvořit pro změnu velikosti k přizpůsobení vašich specifikací. Řekni sýr!


What are some Instagram profile picture ideas?

Welcome to the world of the internet, where profile pics can be literally anything you want them to be! For that reason alone, we'll help you scale this down. Profile pics are designed to capture your personality, so start there. Does the soft smile capture your look, or do you want to show off those pearly whites? Are you in professional or casual gear? In nature, or at home? Whichever you choose, know that every picture gives off a particular vibe. Make sure how you feel about the photo translates to your audience. If you have a professional account, consider a company logo or a professional headshot. It may help to have an intuitive handle name as well, so others don't have to work hard to find you. Happy creating!