A photo of a bicycle shows on the left with crop tools in position. On the left, the cropped photo appears in a design.
Oříznutím fotografií vylepšíte své snímky.

Jak provádět oříznutí snímků

Otevřete si snímek v Shutterstock Tvořit

Přejděte do Sutterstock Tvořit a klikněte na „Začít“. Klikněte na „Snímky“ a vyberte stock snímek nebo nahrajte svůj vlastní.

Ořízněte ho na přesné rozměry.

Click "Canvas" then "Crop Canvas." Choose a fixed size or type the dimensions. Drag to place the crop frame where you want it. Click "Apply."

Ořízněte se zadanými rozměry.

Můžete ho také oříznout přiblížením. Jednoduše přetáhněte rohové úchyty a umístěte rámeček oříznutí na požadované místo. Klikněte na „Použít“.

Multiple versions of the same image, a photo of a man in a suit, appear. A resize icon appears to the left.
Je také snadné měnit velikost snímků

Každý váš snímek bude oslňující.

Try Shutterstock Create
3 social posts, each with a different photo size, are shown next to each other. Instagram size, Facebook size, and Twitter size are shown.
Rozměry oříznutí pro sociální média? Určitě

Proč používat Shutterstock pro úpravu návrhů a fotografií

Upravte obrázky tam, kde získáváte obrázky

Shutterstock je váš go-to pro kvalitní obrázky - nyní je můžete upravovat na stejném místě, se stejným přihlášením.

Začněte se šablonou nebo je vytvořte sami od začátku

Rychle vyměňte text a fotografie v šabloně návrhu nebo jednoduše přidejte prvky pro návrhy na prázdné plátno. Jednoduché.

Svěží vzhled, který nikde jinde nedostanete

Vyplňte text fotografiemi; malovat efekty na konkrétních místech; přidat obrysy & akvarel swoops - vytočte drama.

Výkonné nástroje, které maximalizují vaše úsilí

Otočit a oříznout. Změňte velikost svých návrhů rychle. Textové rozvržení. Šetřiče času, jako jsou tyto, vám umožní soustředit se na strategii.

Kreativní statistiky podložené daty

Najděte nejvýkonnější vizuály pomocí našich kreativních doporučení založených na umělé inteligenci. Když víte co a jak, tak se do toho můžete pustit!

Koncová kreativní platforma

Shutterstock má to, co potřebujete k objevování, plánování, designu a organizaci své nejúspěšnější tvůrčí práce.

Získejte tipy a triky týkající se oříznutí a další.

Skateboarder photo perfectly cropped against a second photo background

Jak získat pokaždé perfektní oříznutí

Kvalitní ořezání fotografií je věda a umění. Naštěstí zvládnout to není tak těžké! Naučte se, jak obratně oříznout snímky online pro váš web, sociální média nebo tisk.

Business cards

Příliš mnoho nástrojů pro návrh, tak málo času

Nastavte správný tón pomocí poutavého designu. Shutterstock umožňuje vytvářet působivé a přizpůsobitelné návrhy během několika minut. Zjistěte další informace o tom, jak můžete snadno vytvářet jedinečné návrhy.

A beautifully edited photo of a rocky landscape, with unusual purple hues on the horizon.

Vývoj jedinečného stylu úpravy fotografií

Úpravy fotografií mohou mít zásadní význam. Vyzkoušejte tyto tipy od profesionálních fotografů, kteří se s vámi podělí o to, jak zvládli umění dokonalých úprav.

Nejčastější dotazy o ořezávání snímků


Jak oříznu snímek bez pozadí?

Ořízněte mi to! Jak získám snímek bez pozadí? Žádný problém! Tuto konkrétní vrstvu můžete stále oříznout tak, že ji zvýrazníte a poté vyberete možnost Oříznout vrstvu v aplikaci Tvořit. Tímto způsobem můžete stále přidávat [jedinečné barvy pozadí, textury a efekty](https://www.shutterstock.com/explore/background-maker). Pokud chcete oříznout celou velikost plátna, klikněte na Plátno a poté na možnost Oříznout plátno a nastavte specifikaci. Všimněte si, že své úpravy můžete kdykoli vrátit zpět. Pokud uděláte chybu, pryč s ní, umělče!


Jaký je rozdíl mezi oříznutím a změnou velikosti?

„Oříznutí umožňuje odstranit části snímku a změnit jeho tvar nebo ohnisko. Můžete přiblížit určitou oblast nebo změnit rozměry, řekněme, ze čtverce na obdélník. Pomocí funkce oříznutí nemůžete snímek zvětšit. Změna velikosti zvětší nebo zmenší velikost snímku, aniž by se jakkoli změnil jeho obsah. Pokud chcete zachovat stejné orámování, ale pouze snímek zvětšit nebo zmenšit, použijte [nástroj pro změnu velikosti](https://www.shutterstock.com/explore/image-resizer).“


Co je to poměr stran?

[Poměr stran] (https://www.shutterstock.com/blog/common-aspect-ratios-photo-image-sizes) je proporcionální vztah mezi šířkou a výškou snímku nebo videa. Například plátno 1 920 × 1 080 px má poměr stran 16:9, zatímco snímek 6 × 4 má poměr stran 3:2. Naštěstí před výběrem prázdného plátna nebo šablony nemusíte znát poměr stran. Je to jen něco, co je třeba zvážit, abyste zajistili, že vaše proporce budou v návrhu vyvážené.

Vytvořte obsah, který se bude vyjímat.

Try Shutterstock Create