Generátor barevných palet

Získejte vlastní barevnou paletu ze snímku během pouhé vteřiny. Kliknutím na každou barvu získáte její hexadecimální kód, abyste ji mohli použít ve vašem dalším návrhu.
color-palette

Použijte náš nástroj pro výběr barev a využijte svou barevnou paletu v praxi

Barvu textu, grafiky a pozadí můžete snadno změnit tak, aby odpovídala jakékoli jiné barvě vašeho návrhu. Jednoduše naberte požadovanou barvu pomocí kapátka a použijte ji kliknutím.

color-palette

Vytvořte obsah, který se bude vyjímat

Vyzkoušejte Shutterstock Tvořit

Jednoduše změňte barvy snímku

Potřebujete změnit jednotlivé barvy ve vašem snímku a ponechat zbytek? My se o to postaráme – použijte náš měnič barev.

color-palette

Nechte se inspirovat těmito luxusními barevnými kombinacemi

color-palettecolor-palette
color-palettecolor-palette
color-palettecolor-palette
color-palettecolor-palette

Toužíte po dalších trendových barvách? Podívejte se na naši sbírku 101 barevných palet

Každý váš snímek bude oslňující

Vyzkoušejte Shutterstock Tvořit

Naučte se základní informace o barvách v designu

small-image-brand-kit-blog-hero

Announcing the Small Business Brand Kit

Have an amazing small business idea but don’t know where to start? We’ve got the guide for you!

Screen Shot 2022-11-10 at 3.11

Kompletní průvodce barvami v designu

Naučte se vše, co potřebujete vědět pro úspěšné využití barev v designu. Objevte teorii, význam a módy barev, které vám pomohou vybrat si pro svou práci tu správnou paletu.

Screen Shot 2022-11-10 at 3.11 1

Význam barev v kulturách celého světa

Kulturní zázemí je důležitým faktorem toho, jak lidé vnímají barvy. Naučte se témata a nuance, abyste se při výběru barev řídili informacemi, nikoli vyřazovacím procesem.

Upravujte své snímky pomocí barevných nástrojů a dalších možností

Vyzkoušejte bezplatné nástroje pro úpravu fotografií a návrhů ve službě Shutterstock Tvořit. Používejte oslnivé filtry, přidávejte text a grafiku, vybírejte styly – kreativní svět vám leží u nohou.

Upravit snímek
color-palettecolor-palettecolor-palette

Odpovědi na vaše otázky o barvách


Co je to barevná paleta?

Barevná paleta je jednoduše barevná škála. V grafickém návrhu barevná paleta pomáhá definovat vzhled značky, konkrétního projektu nebo kampaně. Barevná paleta se může snažit vyvolat atmosféru, pocit nebo designový směr, například odvážný, autoritativní, troufalý, moderní nebo romantický. „Významy barev“ jsou kulturně specifické asociace, na kterých se zakládá mnoho těchto rozhodnutí.


Jak vytvořím barevnou paletu?

Nejprve si udělejte představu o emocích a vlastnostech, které byste chtěli, aby vaše barvy evokovaly. Pak můžete vybírat barvy podle tónového rozsahu (střední tóny, pastelové barvy atd.) nebo pomocí barevného kruhu a vybrat barvy podle analogických, komplementárních a triadických barev. V závislosti na tom, jak rozsáhlou práci vaše značka představuje, můžete vytvořit paletu, která bude zahrnovat také základní a sekundární barvy. Můžete také začít s fotografií a nahrát ji do generátoru barevných palet, abyste získali kódy barev, které na fotografii převládají. Nakonec můžete použít šablonu barevné palety, abyste mohli vybrané barvy uložit a sdílet.


Jak použiju barevnou paletu, když už ji mám?

Krása cíleného výběru barevné palety spočívá v tom, že je velmi snadné tyto barvy použít znovu při pozdějším vytváření položek návrhu. Dobrá paleta barev uvádí kódy každé barvy. Pro identifikaci barev existuje několik standardních systémů (RGB, HSV a CMYK, HEX), ale pro digitální média je nejběžnější HEX. Kdykoli budete upravovat grafiku, pozadí nebo text na snímku, načtěte hexadecimální kódy barev do nástroje pro výběr barev ve službě Shutterstock Tvořit a dokonale implementujte svou barevnou paletu.